Erzurum Sağlık Kompleksi'nin ısıtma sisteminde Mimsan Tercih Edildi.

Sağlık Bakanlığının Yaptığı Türkiye'nin En Büyük Sağlık Kampüsü Mimsan ile Isınacak.

Mimsan, Türkiye'deki dev sağlık projelerinin ısıtma sistemlerinde en büyük çözüm ortağı olmaya devam ediyor. Sağlık Bakanlığı kontrolünde yapılan ve Erzurum'un en büyük şehir hastanesi projesi olan Erzurum Sağlık Kompleksi'nin ısıtma sisteminde Mimsan paslanmaz çelik ekonomizörlü doğalgaz yakıtlı kızgın su kazanları ile yoğuşmalı doğalgaz kazanları tercih edildi.

Balıkesir, Çanakkale, Muğla, Samsun ve Bitlis / Tatvan da yapılan hastanelerinin ısıtma ve sıcak su sistemlerinin kurulumundan sonra Saülık Bakanlığının en büyük şehir hastanesi projesinde de Mimsan sıcak su kazanları kullanılmaya başlanacak. 

29 Ekim 2017'de açılması planlanan Erzurum Sağlık Kampüsü, ameliyathane ve yoğun bakım üniteleriyle birlikte toplam 1200 yatak kapasitesine sahip. Bu kapsamda şehrin en büyük sağlık kompleksi olmaya aday durumunda. Proje kapsamında 150 yataklı kadın doğum, 150 yataklı çocuk hastalıkları, 100 yataklı onkoloji, 150 yataklı göğüs hastalıkları, 150 yataklı kalp ve damar cerrahi hastaneleri yanısıra,  Sağlık Müdürlüğü hizmet binası, Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği hizmet binası, 2 adet 1300 kapasiteli otopark, kreş binası ile Erzurum için hizmet verebilecek üst seviyede konferans salonu bulunmakta.

Hektaş inşaat tarafından yapımı üstlenilen projenin mekanik taahhüt işleri Isımas A.Ş. firması tarafından yapılmakta. Sağlık Kampüsünün projesinde 5 adet MG-4300 model 4.300.000 Kcal/h paslanmaz çelik ekonomizörlü doğalgaz yakıtlı kızgın su kazanı, 2 adet TYK-520 model 520.000 Kcal/h yoğuşmalı doğalgaz kazanı kullanılacak.

 

10 Mart 2017 Cuma

« Tüm Haberler