İnsan Kaynakları Politikası - Mimsan Grup

İnsan Kaynakları Politikası

MİMSAN GRUP; kurum hedeflerini benimseyen, kurum değerlerine ve hayallerine sahip, gelişime ve global değişimlere açık insanlarla çalışmaya öncelik verir.İnsana yatırım yapma bilinciyle, tüm çalışanları bireysel ve mesleki gelişimlerine yön verecek eğitimlerle destekler. Çalışanların sorumluluk bilincinin pekişmesi ve mesleki potansiyellerinin en verimli şekilde açığa çıkması için uygun ortamlar hazırlar.

MİMSAN GRUP, etkin İnsan Kaynakları Yönetimiyle, tüm çalışanlarına adil, sistemli, güvenilir ve motive edici bir çalışma ortamı hazırlamak için sistemler geliştirir ve uygular. Çalışanlarla çalışma ortamında kurulan ilişkilerin kalıcı olmasına önem verir ve bir sebeple yollarını ayıran çalışanlara bundan sonraki yaşamlarını kolaylaştırabilecek her türlü desteği verir. Çalışanları, kişisel ve mesleki hedefleri doğrultusunda hazırlanan ve potansiyelleriyle uyumlu seçenekler sunan kariyer planlarıyla yönlendirir ve geliştirir.

MİMSAN GRUP, kendi çalışanlarının gelişim ve eğitimine önem verdiği kadar sosyal paylaşım ve sorumluluk bilinciyle Ülkemiz insanının eğitim ve gelişimine, iş olanaklarının oluşturulmasına yönelik kamusal faaliyetlere ağırlık vermektedir. (İŞKUR Projeleri, MİMSAN Kariyer Günleri, vs…)

İşe Alma ve Yerleştirme :

MİMSAN GRUP Şirketleri olarak çalışan profilimizin yetenekli, işin gerektirdiği yetkinliklere sahip ve sistem kurucu özelliklere sahip olmasına özen gösteriyoruz. Bu sebeple iş ilanlarının hazırlanmasından itibaren doğru eleman alımını kolaylaştıracak tüm profesyonel yöntemler sürece dâhil edilir.

Kariyer sitesi üzerinden ilan edilen pozisyonlarımıza başvuran adaylardan eğitimi, deneyimi ve şartları uygun olanlar mülakat için davet edilir.  Değerlendirmeler esnasında İ.K. departmanı pozisyonlara göre hazırlanmış işe alım kriterlerini göz önüne alır ve mülakat sürecine destek veren testler uygular.(teknik testler, DİSC Kişilik testleri, vb…) Sorumlu departman yetkilisinin de onayıyla uygun görülen adaya iş teklifi geçilir.

Oryantasyon Süreci : 

İşe yeni başlayan her personel, görev tanımına ve pozisyonun gereklerine göre hazırlanan Oryantasyon Planına tabi tutulur. 15 gün ile 1 ay arasında değişen süre içerisinde, oryantasyona tabi tutulan personel, pozisyonun gerektirdiği sorumlukları ve inisiyatifleri alır.

Staj İmkânı : 

Kurum bünyemizde staj yapmak isteyen öğrenciler, linkte bulunan formu doldurarak başvurularını yapabilirler.  İnsan Kaynakları birimince belirlenen özelliklere uygun olan öğrencilere kabul mailleri atılır. Öğrencilerin, Kurum bünyesinde hazırlanan planlar dâhilinde, aktif şekilde stajlarını yapmaları için uygun ortamlar hazırlanır ve Staj sonunda her bir öğrenci hakkında iş yaşamlarına dönük değerlendirmeler yapılarak ileride değerlendirilmek üzere öğrenci CV bankası oluşturulur.

Performans Değerlendirme ve Kariyer Yönetimi :

Performans yönetim sistemleri, her bir çalışanın şirketle uyumlu hedeflerini ve potansiyelini ortaya çıkarmak ve yetenekli çalışanların mesleki kariyerlerini desteklemek için 6 aylık periyodik zaman dilimleri içerisinde uygulanır. Performans değerlendirme sistemi ile aynı zamanda çalışanın ihtiyacı olan eğitim ve gelişim süreci desteklenir.

Kariyer Yönetimi her iki sürecin ortaya koyduğu sonuçlar ve çalışanın kurum içerisinde gösterdiği yetkinliklerin değerlendirilmesi sonucu uygun kariyer planının tespiti ve uygulanması ile gerçekleşir. Kariyer yönetiminde esas olan;  yetenekli ve iş yetkinliği bulunan çalışanların iş hayatındaki kariyer planlarına destek vermek ve kurum içerisinde maksimum düzeyde değerlendirilmesini sağlamaktır.